Technologie mobilne i lokalizacyjne

Analiza i statystyki rynku nie pozostawiają złudzeń. Technologie mobilne w połączeniu z technikami lokalizacyjnymi i wirtualną społecznością stanowią przyszłość Internetu.

O ile w Polsce traktowane są jeszcze jak niezrozumiałe innowacje, zdobywają coraz większą popularność na świecie. Coraz częściej na telefonach komórkowych pojawiają się: społeczności wirtualnych przewodników i recenzentów, gry lokalizacyjne, aplikacje użytkowe.

Usługi te doskonale wpisują się w ogólnoświatowy trend „Right here! Right now!” (Tu i teraz!). Będąc poza domem interesują nas tylko te miejsca, które są najbliżej, oraz te, z których możemy skorzystać w danej chwili.

Dzięki inwestowaniu w mobilność i techniki lokalizowania możemy zachować ten trend i dostosować nasze usługi do wymagań użytkowników XXI wieku.

Szczecińskie Podziemne Trasy Turystyczne

Autor: Maciej Marczewski czwartek, 24 grudnia 2009
Wpis ten został przeniesiony na mojego bloga o podróżach i ciekawych miejscach. 
Zapraszam do przeczytania wpisu Szczecińskie Podziemne Trasy Turystyczne.

2 komentarze

  1. museo.pl pisze...
  2. ciekawi mnie jak ten projekt się rozwinie. z jednej strony obiekt wojskowy, ale pusty i eksponowanie samego pomieszczenia niezbyt ciekawe. nie wiem czy ekspozycja staroci z czasow wojny i prl-u wystarczy. czas pokaże

     
  3. Maciej Marczewski pisze...
  4. W przypadku akurat Podziemnego Szczecina dużą rolę pełnią przewodnicy i sposób w jaki oprowadzają. Multimedialne efekty, głos lektora potrafią zrobić wrażenie.

    Z drugiej strony ciężko sobie wyobrazić co oprócz rzeczy związanych z czasami wojny mogłoby się znaleźć w obiekcie militarnym. Nawet najstarsze i najmniej ciekawe "starocie" da się dobrze sprzedać.

     

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Translate My Blog

Certyfikaty


Google Qualifed
Javascript Maps API
Developer

12/2009

Na moim blogu podróżniczym

Obserwatorzy