Technologie mobilne i lokalizacyjne

Analiza i statystyki rynku nie pozostawiają złudzeń. Technologie mobilne w połączeniu z technikami lokalizacyjnymi i wirtualną społecznością stanowią przyszłość Internetu.

O ile w Polsce traktowane są jeszcze jak niezrozumiałe innowacje, zdobywają coraz większą popularność na świecie. Coraz częściej na telefonach komórkowych pojawiają się: społeczności wirtualnych przewodników i recenzentów, gry lokalizacyjne, aplikacje użytkowe.

Usługi te doskonale wpisują się w ogólnoświatowy trend „Right here! Right now!” (Tu i teraz!). Będąc poza domem interesują nas tylko te miejsca, które są najbliżej, oraz te, z których możemy skorzystać w danej chwili.

Dzięki inwestowaniu w mobilność i techniki lokalizowania możemy zachować ten trend i dostosować nasze usługi do wymagań użytkowników XXI wieku.

Apple AppStore - założenie konta do umieszczania aplikacji

Autor: Maciej Marczewski poniedziałek, 9 sierpnia 2010
Wpis nawiązujący do mojej prezentacji wygłoszonej na trójmiejskim spotkaniu 3camp, z cyklu Sklepy z aplikacjami mobilnymi
 

Jak założyć konto do umieszczania aplikacji  w AppStore ?

Niestety proces przystąpienia do programu umożliwiającego umieszczanie aplikacji w AppStore nie jest najłatwiejszy i wiąże się on kilkoma komplikacjami. Wymagane jest przesłanie dokumentów potwierdzających istnienie firmy i potwierdzenie naszego zatrudnienia. Kontynuowana jest tutaj polityka dokładnego sprawdzenia osób, które chcą umieszczać aplikacje w AppStore.

Aby móc umieszczać aplikację w AppStore niezbędne jest przejście procesu rejestracyjnego w programie developerskim. Na proces ten składają się:

1. Założenie konta iTunes
2. Rejestracja w programie Apple Developers
3. Fax do USA i walidacja przez Apple

Do założenia konta niezbędne jest posiadanie konta iTunes, które zakłada się bez problemów – wystarczy podać adres email i wypełnić prosty formularz. Aby założyć konto iTunes bez podawania karty kredytowej wystarczy skorzystać z oficjalnej wskazówki Apple.

Dodatkowo, zarejestrować się trzeba w programie Apple iPhone Developer Program. Do rejestracji niezbędne jest wypełnienie formularzy z naszymi danymi.

Do programu mogą przystąpić:
- programiści indywidualni, niezależnie od firmy
- firmy

Koszty przystąpienia do programu w obu przypadkach są takie same. Różnice jednak występują później w oferowanej funkcjonalności.

Jeśli przystępujemy do programu jako osoba indywidualna, nasze imię i nazwisko będzie widniało jako producent oprogramowania i będziemy mogli samodzielnie podejmować wszystkie decyzje. Nie mamy w tym przypadku możliwości dodawania dodatkowych osób autoryzowanych do dostępu do programu.

Jeśli przystępujemy do programu jako firma, to firma będzie widoczna jako producent oprogramowania. W tym przypadku mamy możliwość dodawania dodatkowych osób mających dostęp do zasobów programu. Jednak, aby założyć konto firmowe musimy przejść walidację Apple, w czasie której Apple będzie sprawdzać, czy nasza firma istnieje i czy podaliśmy jej prawidłowe dane.

Proces sprawdzenia istnienia firmy

Aby spełnić wszystkie warunki Apple, konieczne jest posiadanie firmowych adresów email, WWW, telefonów i faxu.

O przyjęcie do programu musi się ubiegać osoba zatrudniona w firmie , a korespondencja musi być kierowana z firmowych adresów email.

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego na stronie WWW, konieczne jest przesłanie faxem do USA następujących dokumentów:
- potwierdzenie zatrudnienia osoby składającej wniosek, jeśli nie należy ona do zarządu firmy,
- aktualny pełen wpis KRS
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej firmę

Co ciekawe, Apple jest w tym przypadku bardzo restrykcyjny i nie dopuszcza żadnych innych metod dosłania dokumentów. Muszą być one wysłane z faxu, który jest zarejestrowany na naszą firmę, podczas jednej transmisji.

Ze względu na te obostrzenia, nie możemy zakładać kont dla innych firm. Apple nie uznaje w tej kwestii pośrednictwa i wymaga osobistego założenia konta.

Jest to o tyle istotne, że jeśli wykonujemy aplikację dla klienta, i jeśli chciałby on być widoczny jako producent aplikacji, musi on dodatkowo posiadać własne konto w programie i osobiście przejść całą procedurę walidacji.

Proces zakładania konta firmowego i jego walidacji może trwać nawet do 2-3 tygodni.

Dodatkowo istnieją jeszcze programy developerskie dla dużych firm, które chcą tworzyć oprogramowanie dla swoich pracowników (iPhone Developer Enterprise Program), darmowy program uniwersytecki (iPhone Developer University Program) oraz darmowy program dla programisty z dostępem do SDK (Registered as an Apple Developer).

Jednak żadne z tych kont nie ma możliwości umieszczania aplikacji w AppStore.

5 komentarze

  1. Anonimowy
    pisze...
  2. klikam w A... - koszty i niestety "Niestety strona szukana przez Ciebie w tym blogu nie istnieje. "

     
  3. Unknown pisze...
  4. Cześć, mam pytanie – czy jest istotne czyją kartą kredytową płaci się za konto? Czy jeśli zapłacę swoją kartą kredytową, to w appstore będzie się wyświetlała moja nazwa i ja będę właścicielką konta i aplikacji? Czy może nie jest istotne kto płaci i jest mozliwość oznaczenia właściciela konta i aplikacji później?

    Niestety nic o tym nigdzie znaleźć nie mogę, więc proszę o pomoc!

     
  5. Anonimowy
    pisze...
  6. nie jest istotne, ale musi być kredytowa

     
  7. Anonimowy
    pisze...
  8. Mam pytanie. W opisie masz napisane że trzeba wysłać dokumenty faksem. Tylko w którym momencie ?. W chwili obecnej dostałem maila z informację o otrzymaniu zgłoszenia i weryfikacji
    Your Apple Developer Program Enrollment Request Apple Developer Support
    Z góry dziękuje i pozdrawiam.

     
  9. Unknown pisze...
  10. Ile to kosztuje?

     

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Translate My Blog

Certyfikaty


Google Qualifed
Javascript Maps API
Developer

12/2009

Na moim blogu podróżniczym

Obserwatorzy